Mojang a migrace účtů do Microsoftu a Kápě zdarma a to se vyplatí

author EncryptSL - před 11 měsíci | Přečteno 211

Ahoj, zdravím vás opět s trochu opožděným článkem ale přece jenom.

Není to zas tak dávno co nám studio Mojang, oznámilo jednu nevídanou věc a to že proběhne migrace minecraft účtů. Z mé paměti minecraft veterána si pamatuji že proběhla jedna migrace, která se prováděla tak že ten kdo měl minecraft účet registrovaný na minecraft.net tak když přemigroval na mojang.com. Už nepoužíval k přihlášení svou přezdívku ale emailový účet.

Co si vlastně mojang od migrace na microsoft účet slibuje.

  1. Lepší ochrana účtu a dvoufázové ověření uživatele.
  2. Všechny minecraft hry počínaje Bedrock, Java verzí a Dungeons pod jedním launcherem.
  3. Zlepšená kontrola pro rodiče kteří by tímto mohli lépe hlídat své ratolesti.
  4. Konverzace a blokování pozvánek.

Mojí nutností je vás upozornit že více méně, ten kdo migraci z mojangu na microsoft neprovede. Už se nikdy na svůj účet nepřihlásí, nechci vás tímto ale děsit na migraci by jsme měli mít celkově všichni dostatek času. Mojang sám oznámil že odešle všem vlastníkům minecraft účtu, postupně email o možnosti migrovat na microsoft účet.

Kde o všem vidím zatím problém, tak jsou klienty třetí strany jako je Badlion, nebo TechnicLauncher, a mnoho dalších. Nutně to neznamená že vaše oblíbené klienty nebudou fungovat, na této nové implementaci přihlášení už pracuje Český zaměstnanec Mojangu, který má na starosti právě minecraft klient takže by mohlo vyjít ono řešení jako open-source knihovna nebo nástroj. Osobní zkušenost mi hovoří že to bude právě v podobě nějakého nového API.

Důležité ale oznámit že v oficiálním FAQ, je napsané že pokud budete mít stejné jméno jako jiný uživatel na microsoftu budete si muset vaše jméno změnit, ale tohle by se mohlo ještě změnit případně jinak udělat.

Dále Mojang nám garantuje že každý kdo pře migruje svůj účet dostane vlastní kápy, čili tohle je taky jedna z věcí která by vás měla motivovat, kápě zdarma a nezrušený minecraft účet to chceš přece no ne ?!

Doufám že jsem vám nezapomněl nic dalšího k tomuto říct.

Důležité odkazy zde

FAQ Mojang

Mojang a oznámení o migraci

S pozdravem Paťas.

ZPÁTKY NA ČLÁNKY