Nová knihovna pro Latte šablony jménem Markdown

author EncryptSL - před 10 měsíci | Přečteno 104

Ahoj, všichni opět je tu něco nového z mé skromné dílničky, dneska bych vám chtěl oznámit nebo spíše představit před nedávnem jsem ještě na tomto webu používal k texy kninovnu od pana Davida Grudla, který je tvůrcem Frameworku Nette a jeho částí, bohužel né že by mi knihovna texy nevyhovovala ale některé věci mi na ní vadili někdy až moc příliš složité v některých částí formátování. Ale není to žádná věc co by mi moc vadila používal jsem jí skoro něco přes rok. Posloužila velmi dobře při psaní článků.

Rozhodoval jsem se tedy zkusit a přejít na něco co už znám a je skoro stejné jako texy hmm ale co zvolit. Tápal jsem skoro týden na co přejít pěkně jsem se až nad tím zapotil že co zvolit nic moc krásných formátovacích jazyků nebo spíše syntaxí není. Na konec ale jelikož jsem velkým uživatelem Githubu a ten přece má Markdown syntaxy na úpravu textu. Po krátkém uvažování a zvycích jsem si řekl jo to je ono. Chová se to jako texy je to podobné jako texy proč né. Poté nastala ale velká otázka jak to dostat do nette nebo spíše Latte šablony. Hmmm, pokoušel jsem se zprovoznit knihovnu od Contributte latte-parsedown-extra a ta nefungovala na mou verzi latte říkám si a doprdele, co jakože teď.

Tak jsem si řekl napíšeme vlastní novou knihovnu která by mohla taky dobře určitě sloužit jako ta od Contributte a výsledek je tu, knihovna nese jednoduchý prostý název Markdown. A dnes si ukážeme jak jí zprovoznit.

StateVersionBranchNettePHP
Stable v1.0 master 3.0 >=7.2

Pro stáhnutí balíčku potřebujete mít composer.

composer require devtoolcz/markdown

Nastavení

extensions:
    markdown: Devtoolcz\Markdown\Nette\DI\MarkdownExtension
markdown:
    syntax_helper: parsedown

Jak použit formátování markdown v šabloně latte.

{block content}
    {var $text_test = 'Tohle je test. Je __skvělý__'}
    {$text_test|parsedown}
{/block}

Odkaz na knihovnu

ZPÁTKY NA ČLÁNKY