Loading...

Článek Můj názor na antivirové programy

Datum zveřejnění: květen 10, 2019.

Článek Můj názor na antivirové programy
profile_avatar
Napsal EncryptSL
Zobrazení: 36
Publikováno: květen 10, 2019

Ahojky, určitě mnoho z vás si pokládá sakra mnoho otázek proč bychom měli rozebírat zrovna Antivirové programy. Něco vám ale povím za svou zkušenost jsem se setkal s hodně typem lidí. Z těmi co pořád nevědí co to antivirus je a nebo těmi kdo pořád bádají jaký je ten nejlepší nebo dokonce s těmi co používají default vestavěný antivirus na systému Windows 10 – Microsoft Defender.

No takže k věci můj kamarád Alex třeba nepoužívá žádný antivirus a jak to dokázal že ještě jeho pc nemá vir ? Nejspíše si říkáte že málo chodí na net nebo na nějaké prasárničky, ale opakem je pravdou je to normální uživatel který používá internet běžně. Tak jak to sakra teda dokázal ? Otázka je prostá chová se tak aby neohrozil svůj počítač případným Malwarem nebo nějakým kódem který by rád škodil v počítačích. Prevence je základem nechodit na obsah 18+, neotevírat každou přílohu v mailu. Už vůbec nedůvěřovat reklamám na internetu které z mají jediný úkol vylákat z vás údaje. Tomu to se prosím vyvarujte a můžete být šťastní jako například Alex.

No k danému problému, který antivirus je nejlepší ? Jelikož jsou to mé poznatky a já těch antivirových programů vyzkoušel všechny tak vám sem dám takovou tabulku. Na které si ukážeme hodnocení čím větší tím lepší.
Antivirus Hodnocení
Eset – Nod 32 10/10
Avira Free 8/10
Comodo Free 5,4 / 10
Avast Free 7,4 / 10
AVG Free 5,5 / 10
MCAfee 4,5 / 10
Čínské AV 0,0 / 10

Čínské AV = čínské antiviry které si myslím že nestojí za nic dle testů nic nezadrží a osobně jsem jeden měl a stál totálně za nic nedoporučuji. Nic co je čínské a obsahuje možná špehující kódy, o všem všechny antiviry odesílají nějakou telemetrii ale jsou ověřené. Dále McAfee bohužel nevím jak si teď stojí tento antivirus ale když jsem ho měl tak stál také za starou bačkoru.

Nejlepší dle mého hodnocení je Eset Nod32, i když je placený zachytil mi toho hodně všechny stránky i podezřelé obsahuje mnoho detekcí. Webových ale i mail detekce je v esetu možná kontrola poštovního klientu, zablokoval mi i různé JS minery které těží bitcoin z vašeho pc. Tímto bych chtěl říci že vážně mi zachytil všechno chodil jsem i na různé erotické stránky a dokázal odchytit i některé popup okna, které obsahovali viry. Typu stránek kde máte něco vyplnit okamžitá detekce.

Takže pokud jste uživatel který brouzdá po internetu rozhodně si kupte nějaký ten antivirus. Pokud jste opatrný uživatel nemusíte si ho kupovat ale nikdy nevíte kdy se bude hodit :).

← zpět na výpis příspěvků

Tento web používá k poskytování služeb k analýzování aktivity soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace